خرید خودروی اقساطی

چرا

کیان خودرو؟

لوگوی کیان خودرو

انواع خودرو های قابل عرضه بصورت اقساطی

امروزه داشتن خودرو یکی از نیازهای اساسی همه ماست. بشر برای رفت و آمدهای درون شهری و برون شهری به یک خودروی مناسب نیاز دارد و یک اتومبیل شخصی بهترین گزینه برای رفع این نیاز است. اما قیمت بالای خودرو بر هیچ کس پوشیده نیست. بنابراین برای خرید خودرو لازم است تا مدتی به پس انداز پول نقد بپردازیم. اما چقدر و تا کی؟ ممکن است با توجه به تورم موجود این کار تا چندین سال به طول بینجامد پس خرید خودروی اقساطی بهترین انتخاب است. از این رو توصیه می­کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

4 نکته مهم برای خرید خودرو اقساطی

خرید اقساطی خودرو مزایا و معایب خاص خود را دارد. همچنین باید توجه داشته ­باشید که خرید ماشین قسطی نیازمند دانستن و رعایت کردن یک سری اصول می­باشد. عمل به برخی از این موارد یک امر بدیهی است اما قوانین دیگری نیز وجود دارند که در قرارداد ذکر می­شوند. بنابراین نادیده گرفتن هر یک از آن­ها ممکن است حق مالکیت خودرو را از شما سلب نماید. پس با دقت نکات زیر را مطالعه فرمایید:

1. پرداخت مبلغ بیشتر در ازای خريد خودرو اقساطی

اول از همه باید بدانید که در اغلب موارد پس از خرید یک کالای قسطی، مجموع مبلغی که شما در طول اقساط می­پردازید، بیشتر از قیمت اصلی محصول است. در مورد خرید قسطی خودرو نیز این مسئله صدق می­کند. به عبارت دیگر می­توان گفت که به دلیل تورم موجود، در صورتی که فروشنده خودرو را با همان قیمت اولیه اما به صورت قسطی به خریدار بفروشد، ضرر بزرگی می­کند. فروشنده برای جلوگیری از زیان خود، در ازای فروش ماشین قسطی هزینه­ ی اضافه ­ای از خریدار دریافت می­نماید.  

2. حق مالکیت ماشین قسطی

دیگر نکته مربوط به حق مالکیت ماشین پس از فروش قسطی خودرو می­باشد. البته این نکته در قرارداد ذکر می­شود و بسته به فروشنده متفاوت است. از آنجا که خریدار ملزم به پرداخت اقساط می­باشد و پس از تحویل خودرو هزینه ی آن را به طور کامل پرداخت نمی­کند، حق مالکیت (در برخی از قراردادها) تا انتهای پرداخت اقساط به فروشنده تعلق دارد. بنابراین خریدار در این بازه زمانی حق فروش خودرو مورد نظر را ندارد. اما در مواردی نیز به محض عقد قراردارد، حق مالکیت به خریدار واگذار می­شود. در حالتی که هیچ صحبتی در این باره در زمان تهیه قرارداد صورت نگیرد، مالک رسمی خودرو، فرد خریدار می­باشد.

3. تحقیق درباره فروشنده

فروشندگانی که به فروش خودرو قسطی می­پردازند، معمولا در ازای این کار چک، سفته، وثیقه و یا دیگر مدارک با ارزش را از خریدار طلب می­کنند. همچنین برخی دیگر نیز خواستار دریافت مدارک یک فرد دارای صلاحیت به عنوان ضامن می­باشند. البته هستند فروشندگانی که برای راحتی بیشتر مشتری، اقدام به فروش اقساطی خودرو با شرایط تحویل فوری بدون ضامن می­کنند. بنابراین باید پیش از خرید اقساطی درباره فروشنده و یا فروشگاه مورد نظر تحقیق کافی انجام داده و از معتبر بودن آن­ها اطمینان حاصل نمایید زیرا قرار است مدارک مهمی را به آنان تحویل دهید.

4. تعیین میزان جریمه تاخیر پرداخت اقساط

پس از عقد قرارداد خریدار ملزم می­شود تا به موقع اقساط خود را پرداخت کند. در صورت کوتاهی خریدار در این زمینه باید به مفاد قرارداد مراجعه کرد. در چنین شرایطی ممکن است فروشنده بتواند قرارداد را فسخ کرده و حق مالکیت خودرو را از خریدار سلب نماید. همچنین می­تواند در ازای تاخیر، مبلغی را به عنوان جریمه از فرد و یا ضامن او دریافت کند.

مزایای خرید اقساطی خودرو

خرید خودرو با شرایط اقساطی مانند هر خرید دیگری محاسن و معایب خاص خود را دارد. بنابراین از جمله نقاط مثبت این مسئله می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با داشتن مبلغ اولیه بسیار کمی در مقابل قیمت اصلی خودرو، صاحب ماشین می­شوید.
 • بدون نیاز به دریافت وام به خرید خودرو قسطی بپردازید.
 • خرید قسطی ماشین یک سرمایه گذاری خوب به حساب می­ آید.
 • پرداخت اقساط می­تواند شیوه صحیح پس انداز پول را به خریدار آموزش دهد.
 • در فروش اقساطی برخی از شرکت­ها از جمله فروش اقساط کرمان موتور، خریدار خود می­تواند تعداد اقساط را تعیین نماید.

معایب خرید اقساطی خودرو

در کنار جنبه ­های مثبت خرید و فروش خودرو اقساطی، معایبی نیز وجود دارند که خریدار پیش از اقدام باید به آن­ها توجه نماید. برخی از این نقاط منفی به شرح زیر هستند:

 • امکان فروش خودرو تا پایان دوره پرداخت اقساط وجود ندارد.
 • خریدار ناگزیر به پرداخت مبلغ بیشتری در برابر قیمت اصلی خودرو می­باشد.
 • تا پایان دوره یک نگرانی بابت بازپرداخت ماهانه اقساط وجود دارد.
 • هر چه تعداد اقساط بازپرداخت بیشتر باشد، خریدار باید سود بیشتری بپردازد.
 • در صورت درخواست فروشنده، باید یک فرد دارای صلاحیت را به عنوان ضامن معرفی کرد در حالی که در خرید نقد به چنین شخصی نیاز نیست.

مدارک مورد نیاز برای خرید خودرو اقساطی

فروشندگان در صورتی حاضر به فروش قسطی ماشین می­شوند که در ازای آن، مدارک معتبر از خریدار دریافت نمایند. مدارکی که هویت فرد و درآمد او را اثبات کرده و نشان دهد گردش مالی مناسبی در مدت اخیر داشته ­است. همچنین بیان دارد که خریدار قادر به پرداخت اقساط می­باشد. از جمله مدارک مورد نیاز برای خرید خودروهای اقساطی داخلی و خارجی می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه خریدار
 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه ضامن (در صورت نیاز به ضامن)
 • تکمیل و تحویل فرم­های ثبت نام ارائه شده توسط فروشنده
 • ارائه پرینت گردش حساب خریدار در چند مدت اخیر (این زمان بسته به نظر فروشنده متفاوت است)
 • مدارک احراز محل سکونت و شماره تلفن خریدار و ضامن
 • تحویل چک و سفته بنا به قرارداد

موارد مذکور اصلی­ ترین مدارک مورد نیاز برای ثبت نام خودرو اقساطی هستند. البته بنابه به نظر فروشنده ممکن است مدارک دیگری نیز لازم باشند که در زمان عقد قرارداد ذکر می­شوند.

چگونه برای خرید خودرو آماده شویم؟

بهترین شرایط فروش اقساطی خودرو

اما سوالی که هر خریداری می­پرسد، این است که بهترین شرایط فروش اقساطی خودرو چیست؟ فروشندگان مختلف شرایط گوناگونی را در ازای فروش خودرو اقساطی به مشتری ارائه می­دهند. بنابراین بهتر است هر خریدار قبل از اقدام به خرید درباره شرکت­ ها و نمایندگی­ های مختلف تحقیق نماید. اما به طور کلی از جمله بهترین شرایط می­توان به خرید خودرو اقساطی، فروش اقساطی خودرو خارجی، ارائه چندین برنامه زمانی مختلف برای پرداخت اقساط، فروش اقساطی بدون نیاز به ضامن، خودرو اقساطی تحویل فوری و سابقه درخشان مرکز فروش اشاره کرد.

چگونه برای خرید خودرو آماده شویم؟

خرید خودرو یک تصمیم بزرگ به شمار می­رود بنابراین نباید در مورد آن ریسک کرده و یا مرتکب کوچک­ترین اشتباهی شد. از رو لازم است پیش از خرید تمام جوانب را سنجیده و با اطمینان خاطر کامل وارد معامله شویم. اگر فکر می­کنید آماده خرید خودرو هستید، پیشنهاد می­کنیم قبل از هرگونه اقدام، موارد زیر را مطالعه بفرمایید.

1. نوع وسیله نقلیه را تعیین کنید

نوع وسیله نقلیه اولین عامل در تصمیم گیری شماست. هاچ­بک، سدان، کوپه، شاسی بلند و … انواع مختلف خودرو هستند که در قیمت، عملکرد، وزن و سایر ویژگی­ها با یکدیگر تفاوت دارند. تحقیق درباره نوع اتومبیل، ساخت و مدل آن و یا میخواهید خودروی داخلی بگیرید یا خارجی؟ و یا قصد شرکت در فروش اقساطی بهمن خودرو یا فروش اقساطی کرمان موتور را دارید؟ این موارد از ضروریات قبل از خرید اقساطی خودرو است.

2. نیازهای خود را مرور کنید

همیشه قبل از خرید هر چیزی از خود بپرسید که برای چه می­خواهم این وسیله را تهیه کنم؟ مرور نیازها در یک تصمیم گیری درست کمک شایانی به شما می­کند. مسلما اگر دائما در سفر هستید، به خودروی بهتری نیاز دارید تا یک اتومبیل معمولی برای رفت و آمدهای درون شهری. همچنین توجه به این موضوع تعیین می­کند که یک خودروی داخلی برطرف کننده نیاز شماست یا بهتر است یک اتومبیل خارجی تهیه نمایید.

3. تصمیم بگیرید که آیا خودروی نو می­خواهید یا دست دوم

یک خودروی جدید معمولا از پیشرفته­ ترین فناوری­ ها در ایمنی، راحتی و عملکرد برخوردار است. از همین رو قیمت بالاتری را نیز به خود اختصاص داده و ارزش بیشتری دارد. در صورتی که یک اتومبیل دست دوم در ازای قیمت پایین­تر، ممکن است دارای اشکالات و نواقص فنی باشد.

4. به بودجه خود توجه کافی داشته ­باشید

قبل از اقدام به خرید باید از منابع مالی خود اطمینان یابید. اگر پول کافی ندارید، جهت دریافت وام به بانک مراجعه کنید. همچنین اگر به دنبال خرید ماشین قسطی هستید، حداکثر توان مالی خود برای پرداخت اقساط را در نظر داشته­ باشید.

ماشین قسطی را از کجا خریداری کنیم؟

فروش شرایطی ماشین بسته به نظر فروشنده دارد. بسیاری از نمایشگاه ­ها و بنگاه­ های ماشین امکان پرداخت قسطی را در اختیار مشتریان خود قرار نمی­دهند بنابراین خریدار تنها در صورت پرداخت اصل مبلغ ماشین قادر به تهیه آن خواهد بود.از طرفی، هستند شرکت­های معتبری که در ازای دریافت مدارک با ارزش، اقدام به فروش اقساطی خودرو با اقساط 36 ماه می­کنند. شما می­توانید با مراجعه به وب سایت کیان خودرو خودروی دلخواه خود را انتخاب کرده و شرایط فروش اقساطی خودرو با تحویل فوری را مشاهده نمایید.

 طرح فروش اقساطی ايران خودرو و فروش اقساطی کرمان خودرو تحویل فوری بهترین پیشنهاد برای خریداران ماشین­های داخلی هستند. همچنین خرید اقساطی سایپا دیگر راهکار ما به دوستداران این شرکت خودروسازی می­باشد. بنابراین خرید هر خودرویی بسته به نظر شماست پیشنها میکنیم که برای خرید اتومبیل مورد علاقه خود به کیان خودرو مراجعه بفرمایید. خالی از لطف نیست که در اینجا یادآوری کنیم که کیان خودرو با فروش اقساطی خودرو با اقساط 36 ماهه سال 1401 یاری رسان مشتریان عزیز است. 

سخن پایانی

طبق تحقیقات انجام شده بسیاری از افراد حتی پول کافی برای خرید خودروی دست دوم را نیز ندارند بنابراین خرید خودرو اقساطی می­تواند راهکاری فوق­ العاده برای این اشخاص باشد. کیان خودرو با فروش اقساطی خودروهای داخلی یاری کننده شما عزیزان در این امر می­باشد.

مقایسه انتخاب و بررسی اینترنتی ماشین اقساطی

 

 

سوالات متداول

پرداخت اقساط ماشین قسطی چه مدت طول می­کشد؟

مدت زمان پرداخت اقساط بسته به شرکت فروشنده متفاوت است بنابراین تعداد اقساط در قرارداد ذکر می­شود. شایان ذکر است که در سایت کیان خودرو خریدار می­تواند مهلت پرداخت اقساط را از 12 ماه تا 36 ماه، خود تعیین نماید.

آیا در صورت عدم پرداخت اقساط، خودرو توقیف می­شود؟

حق مالکیت ماشین قسطی در هنگام عقد قرارداد تعیین می­شود. از آنجا که خریدار در ازای دریافت خودرو تنها بخشی از پول آن را پرداخت می­کند، بنابراین ممکن است حق مالکیت تا پایان پرداخت اقساط به او تعلق نگیرد. البته توافق بر سر این مسئله بسته به نظر فروشندگان مختلف، متفاوت است.

بنابراین در صورتی که خودرو به نام خریدار نباشد، در صورت عدم پرداخت اقساط، فروشنده می­تواند ماشین را توقیف کند. همچنین در غیر این صورت، فروشنده از طریق چک و سفته­ های دریافتی و یا مدارک ضامن می­تواند اقدام به دریافت پول خود نماید.

خرید خودروی اقساطی بهتر است یا نقدی؟

این انتخاب وابسته به شرایط و نظر خریدار است. بدیهی است که با خرید نقدی خودرو، به طور قطع خریدار مالک اصلی ماشین می­شود. همچنین نیازی به پرداخت سود بیشتر و یا معرفی ضامن ندارد. از طرفی خرید قسطی یک انتخاب عالی برای زمانی است که خریدار پول کافی نداشته ­باشد.

فروش ماشین قسطی که بازپرداخت اقساط آن تمام نشده، امکان پذیر است؟

اگر فروشنده حق مالکیت خودرو را تا اتمام پرداخت اقساط به خریدار ندهد، بدیهی است که فروش خودرو غیر ممکن می­باشد. از طرفی اگر این حق به خریدار داده شده ­باشد، باز هم امکان فروش ماشین وجود ندارد. از آنجا که پس از خرید خودروی اقساطی، ماشین در رهن شرکت فروشنده قرار می­گیرد، امکان فروش به صورت قانونی میسر نمی­باشد. چنانچه فرد خریدار ناگزیر به فروش ماشین باشد، باید پیش از اقدام، با فروشنده تسویه حساب کرده و تمام پول باقی مانده از خرید خودرو را به طور کامل بپردازد.

آیا خرید خودرو اقساطی به صرفه است؟

خرید خودرو اقساطی بهترین راه برای ماشین دار شدن قشر ضعیف جامعه از نظر مالی است. از آنجا که بسیاری از افراد پول کافی برای خرید نقدی اتومبیل را ندارند و پس انداز کردن پول برای خرید ماشین در طی مدت­ها اصلا کار عاقلانه ­ای نیست، بنابراین خرید ماشین قسطی می­تواند به صرفه باشد. هرچند که خریدار مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری در ازای این نوع خرید می­باشد.

نمایش همه بستن

در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهیم بود

برای مشاوره ی رایگان و محاسبه ی اقساط تماس بگیرید

4.2/5 - (38 امتیاز)

4 پاسخ

 1. تقاضای خرید ماشین دنا پلاس
  -پرداخت نقدی ۷۰میلیون تومان
  – باقیمانده قسطی هر ماه ۵ میلیون تومان

 2. با سلام واحترام.
  با شرایط گرانی خوردو روش لیزینگی بهترین نوع فروش خودرو برای کسانی که پول پیش کم دارند میباشد. بی نهایت از شما تشکر و قدردانی را داریم

 3. با سلام واحترام.
  با شرایط گرانی خوردو روش لیزینگی بهترین نوع فروش بی نهایت از شما تشکر و قدردانی را داریم

 4. سلام وقت بخیر ازشما سپاسگزار قدردانی میکنم که این فرصت و دراختیارتمام اقشارجامعه گذاشتید برای خریداری ماشین موردنظربسیارعالی باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *